Dej každému dni šanci, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života!

Bruslení na in-linech (kolečkových bruslích)

28. února 2008 v 10:37 | Kikina |  Cvičení a pohyb

Předností kolečkových bruslí je, že mohou být přizpůsobeny pro široké možnosti použití. Během chvilky se s nimi dostanete na místo, kde musíte nutně být. Jsou skvělé pro hubnutí a udržování kondice. Navíc je to skvělá relaxace. Odpočinete si od všedních starostí a pročistíte si hlavu.


Co je krásnějšího než rychle svištět na bruslích a nechat si čechrat kadeře větrem? V dnešním článku se dozvíte, jak správně nakupovat in-line brusle a co vše se můžete naučit na kurzech bruslení.

Chcete-li se naučit bruslit na kolečkových bruslích máte možnost to zkoušet v parcích metodou 20x spadnu a pak už mi to půjde, nebo vyzkoušet speciální kurzy.

Co nás naučí na kurzech bruslení?
  • Jak se zvednout ze země, aby mi brusle neujížděly?
  • Jak spadnout na zem, když to bude nevyhnutelné, abych se nezranil a moc to nebolelo?
  • Jak stát na bruslích, když se nepohybuji?
  • Jak se mám rozjet?
  • Jak zabrzdím, před překážkou?
  • Jak mám zatočit?
  • Jak sjet kopec?

Před nákupem kolečkových bruslí si budete muset říci, kterou z aktivit budete na daném modelu nejvíce provozovat.

Rychlobruslení (speed)
Závodní inline brusle mají 5 koleček, dlouhý rám a nízký kotník. Většinou nemají brzdu. Jsou určeny jsou zejména pro zkušené bruslaře.

Urban styl (Městské)
Jedná se o brusle vesměs bez brzdy s kratším rámem. Vyznačují se tím, že jsou předurčeny jako dopravní prostředek do města.

Fitness
Do této kategorie řadíme 99% bruslí, které je možné na českém trhu zakoupit. Používají se jak pro klasické bruslení v parcích, tak pro fitness.

Agresivní
Jsou vyrobeny pro kousky v rampách a zábradlích. Mají menší kolečka,ochranu proti obrušování rámu a mají takovou konstrukci, aby odolávaly extrémnímu použití.

Řekněme si nyní ještě něco málo o kolečkách. Inline brusle mohou být osazena různými typy koleček. Kolečka potom určují "typ jízdy". Čím snadněji se otáčejí, tím lehčeji se vám bude jezdit. Kolečka mají různé tvrdosti, průměry a každé je předurčené pro jiný povrch a jízdu. Průměr kolečka se měří v nejširším místě a udává se v milimetrech. Tvrdost může být v rozsahu 0 (pro nejměkčí) až 100 (pro nejtvrdší). Měkčí kolečka lépe absorbují nerovnosti povrchu a jízda je hladší.

Ještě doma nemáte in-line brusle? Rychle to napravte, zařiďte si kurz a v létě si s partnerem udělejte dlouhou projížďku po cyklostezce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama