Dej každému dni šanci, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života!

Tenis

12. února 2008 v 18:12 | Kikina |  Cvičení a pohyb

Tenis: dělá sexy postavu!

Tenis: dělá sexy postavu!
Tenis už dnes můžete hrát v kteroukoliv roční dobu. Jestli se na tento »bílý sport« chcete vydat přes zimu do haly, ale nikdy v životě jste jej přitom nehrála, přinášíme vám základní informace o hře a sportovní výbavě.
Tenis patří vedle fotbalu a hokeje k nejoblíbenějším sportům planety. Je to rychlá hra, která vyžaduje velkou fyzičku. Pokud nebudete zrovna hrát čtyřhru (kde vás může zachránit tak trochu spoluhráč/ka), spoléháte hlavně sama na sebe a své síly, zároveň se učíte odhadovat situaci. Při raketových hráh obecně neustále měníte pozici a zapojujete do pohybu všechny svaly - posilujete ruce, nohy a také zvyšujete fyzickou kondici.
Bílá nebo černá?
Ještě nedávno ovládala tenis pouze bílá barva, dnes už hráče uvidíte v nejrůznějších barevných tričkách, šortkách, ženy v šatech. Také modely jsou čím dál víc rozmanitější (současný tenis jde ruku v ruce i s módou a tenistky i tenisté se předbíhají, kdo bude ten nejoriginálnější). Předpokládáme, že vy se nebudete chtít jen vystavovat, ale budete si chtít dát pořádně do těla a shodit nějaká ta »kilča«.
Jaké boty?
Co se týče oblečení - pro vás budou asi nejdůležitější boty, ne že byste žádný jiný kousek oblečení nepotřebovala, ale správná tenisová obuv je nejdůležitější částí sportovní výbavy (samozřejmě vedle rakety) - měla by být lehká, pružná a měla by mírnit otřesy. Pokud hrajete v hale, poohlédněte se přímo po halové tenisové obuvi, která nepoškozuje povrch kurtu (nešpiní podlahu, tohle ale platí obecně u bot, ve kterých chcete sportovat v »uvnitř«). Také podrážka by vám měla zajistit maximální stabilitu a tlumení vůči nárazům by mělo být ze všech stran. Jestli vás tento sport opravdu chytne, vyplatí se do kvalitní obuvi stoprocentně investovat (za kvalitní značkovou obuv zaplatíte 1800 - 3000 korun).
Sukni nebo šaty?
A teď už k tomu ostatnímu. Není podmínkou, že jako žena musíte oblékat jen tenisovou sukni nebo šaty, klidně si pořiďte krátké šortky. Trička vybírejte taková, aby jejich materiál byl prodyšný, ve sportovních obchodech zakoupíte také přímo ty na tenis, zrovna tak i sportovní savé ponožky a potítka. Kšiltovku nebudete přes zimu potřebovat, jestli vám ale pomůže držet vlasy nebo vylepšuje vaši image, je jen na vás, zda si ji pořídíte.
Výběr rakety
Možná si říkáte, na co budete investovat do drahé rakety, když si ji můžete půjčit. Ale! Raket se vyrábí nepřeberné množství - různých velikostí, hmotností. Aby se vám s raketou dobře hrálo, musí vám naprosto padnout do ruky a musí vám zkrátka vyhovovat. Rozhodující kritérium pro její výběr je hlavně její váha, umístění těžiště a tvar držadla. Pokud budete v ruce držet těžkou raketu, dost možná si brzy odrovnáte zápěstí a unavíte paži. Nejlevnější tenisovou raketu pořídíte v hypermarketech okolo tisícovky, ta je ale bohužel k ničemu. Tak jako investice do bot, vyplatí se připlatit i za raketu - už celkem dobrá raketa vás vyjde na dva tisíce (dražší kousek vás může »okrást« i o tři až pět tisíc).
Kde hrát?
Jestli neznáte pravidla tenisu a nemáte potuchy o tom, jak správně zahrát základní údery, najděte si alespoň pro prvních deset lekcí trenéra - naučíte se správně zahrávat backhandy, forhendy, podání. Než abyste se naučila něco špatně, raději investujte do tenisu znalého muže (popřípadě ženy). Někdy se stačí domluvit s kamarádkou a jedna hodina vás může vyjít výhodněji.
Chtěla byste se tenis také naučit dobře hrát? Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama